Вверх

У порту «Південний» розглядають можливість створення нової бази портофлоту

13 лютого 2020, 12:46

У порту «Південний» розглядають можливість створення нової бази портофлоту

Рада порту займається актуалізацією майстер-плану розвитку гавані. Фото: yuz-uspa.com.ua

Адміністрація морського порту «Південний» розглядає можливість будівництва окремого причалу і створення нової бази портофлоту.

Як повідомила прес-служба адміністрації порту, відповідні плани озвучив начальник адміністрації порту Максим Широков на засіданні Ради морського порту «Південний» у середу. Учасники засідання обговорили проект актуалізованого «Плану розвитку морського порту «Південний» на коротку (до п'яти років), середню (до 10 років) і довгострокову (25 років) перспективу.

За словами Широкова, створення окремого причалу і бази портофлоту забезпечить відповідні умови базування суден із відповідною інфраструктурою, яка необхідна для безпечної експлуатації та ефективного обслуговування вантажних суден в акваторії порту.

«Наявність нової бази портофлоту створить передумови для відновлення і розширення складу портофлоту. Крім того, у адміністрації порту з'явиться можливість використання причального фронту для перевантаження генеральних вантажів і Ro-Ro, що позитивно позначиться на економіці Південної філії ДП «АМПУ» за рахунок збільшення суднозаходів до порту», — зазначила прес-служба.

Крім того, члени Ради порту розглянули пропозиції держстивідора «Южний» щодо реконструкції спеціалізованого перевантажувального комплексу та диверсифікації вантажної бази, обговорили пропозиції приватних стивідорних компаній, актуалізували плани розвитку припортової залізничної інфраструктури з урахуванням пропозицій філії «Одеська залізниця».

В цілому за підсумками діяльності 2019 року Рада порту зробила висновок, що стратегія розвитку акваторії через проекти капітального днопоглиблення, яка існувала раніше, виявилася ефективною і дозволила обробити рекордну кількість вантажів. «Збільшення суднозаходів і тоннажу суден підвищують актуальність питань екологічної безпеки та безпеки мореплавства і підвищують необхідність створення необхідної інфраструктури для спеціалізованих суден портового флоту адміністрації морського порту «Південний», — зазначила прес-служба.

У засіданні взяли участь голова Ради порту, капітан порту, начальник служби безпеки мореплавства, представники ДП «Адміністрація морських портів України», ДП «Морський торговельний порт «Южний», ПАТ «ОПЗ», ПАТ «Укртранснафта», ТОВ «ТІС», ТОВ «Боріваж», ТОВ «Термінал Стівідорінг і К», ТОВ «Дельта Вілмар СНД», ДП «Сісайд», ДУ «Держгідрографія», ТОВ «Портінвест Лоджистік», ТОВ «Одеська танкерна компанія», ТОВ «Рісойл-Південь», ТОВ «Олсідз Блек Сі» і регіональної філії «Одеська залізниця».

У березні Рада порту планує розглянути питання актуалізації майстер-плану розвитку порту «Південний» з урахуванням доопрацьованих проектів розвитку існуючих і будівництва нових терміналів, розвитку залізничної інфраструктури та її віддалених підходів. Майстер-план необхідно привести у відповідність до генерального плану розвитку порту.

У квітні 2017 року Міністерство інфраструктури затвердило план розвитку морського порту «Південний» до 2038 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати