Вверх

Закон про концесії буде ухвалений восени — Зеленський

09 серпня 2019, 09:12

Закон про концесії буде ухвалений восени — Зеленський

Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський анонсував, що нова Верховна Рада восени ухвалить закон про концесії. Про це повідомляє Depo.ua.

«Восени ми ухвалимо закон про концесії, що дозволить державі безпечно працювати з приватним сектором. Будемо дуже раді бачити турецькі компанії в якості дійсно надійних партнерів у наших проектах», — наголосив Зеленський під час свого виступу на українсько-турецькому бізнес-форумі в четвер.

Він закликав турецьких бізнесменів заходити на український приватний ринок зі своїм капіталом, досвідом і технологіями.

Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект «Про концесії» 3 квітня 2018 року. Президент України Петро Порошенко у зверненні до парламенту у вересні 2018 року висловив надію, що закон буде прийнятий до виборів 2019 року.

У листопаді 2018 року члени Комітету Верховної Ради з питань економічної політики не змогли досягти консенсусу щодо законопроекту. Зокрема, народний депутат Опозиційного блоку Юрій Воропаєв запропонував внести до закону норму про концесії на підставі прямих договорів держави з концесіонером, минаючи конкурсну процедуру. Така норма, на думку депутата, повинна застосовуватися до компаній, які вже орендували і модернізували майно, що віддається в концесію. Також Воропаєв запропонував поширити на всі галузі економіки норму про компенсацію державою ризиків концесіонера. Нинішня редакція законопроекту передбачає такі платежі тільки в автодорожній галузі: в разі недосягнення проектом зазначених у договорі показників, держава зобов'язується виплачувати приватному інвестору компенсацію. Крім цього, в разі концесії портів Воропаєв пропонує включати у договір всю портову інфраструктуру, а не тільки окремі об'єкти.

ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія», ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) і Поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Очікувалося, що конкурси з відбору концесіонерів майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» можуть бути оголошені в квітні 2019 року, а переможці визначені в липні-серпні 2019 року.

За словами в.о. голови ДП «Адміністрація морських портів України» Райвіса Вецкаганса, конкурси на концесію майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» можуть бути проведені, не чекаючи прийняття нового закону «Про концесії». «Ми готуємо концесію на підставі існуючого закону. Ми не будемо чекати. Але ми сподіваємося, що буде прийнято новий закон «Про концесії», тому що він більш прозорий, більш зрозумілий, більш наближений до європейських норм. (...) Ми маємо намір провести конкурси, щоб Херсон і «Ольвія» вже отримали ці контракти», — заявляв Вецкаганс у січні 2019 року.

Найголовніші новини на нашому Телеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати