Вверх

«Зелене світло» концесії «Ольвії» і ХМТП Кабмін може дати 14 серпня

12 серпня 2019, 16:32

«Зелене світло» концесії «Ольвії» і ХМТП Кабмін може дати 14 серпня

Концесією держстивідорів цікавляться понад 25 українських і закордонних компаній. Фото: seaport.kherson.ua

Рішення Кабінету міністрів про оголошення тендерів на концесію майна ДП «Стивідорна компанія (СК) «Ольвія» і ДП «Херсонський морський торговельний порт» (ХМТП) може бути прийнято на найближчому засіданні, яке відбудеться 14 серпня. Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв'ю «БізнесЦензору».

«Ми 14 серпня очікуємо засідання Кабміну, на якому буде прийнято рішення і буде дане «зелене світло» концесії портів Ольвія і Херсон. Відразу після цього ми приступаємо до оголошення тендеру. Безумовно, він буде завершений за нової влади», — заявив Омелян.

«Гадаю, що до кінця року будуть завершені всі тендерні процедури. Юридичний висновок договорів — кінець цього року — початок наступного. Якби не вибори, то в жовтні ми б уже мали підписані контракти», — додав чиновник.

Також він повідомив, що триває підготовка проекту з передачі в концесію поромної переправи в порту Чорноморськ.

Раніше анонсувалося, що оголошення конкурсів на концесію майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» відбудеться в липні 2019 року.

ДП «СК «Ольвія», ДП «ХМТП» і поромний комплекс ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ» є майданчиками реалізації пілотних проектів концесії у портовій галузі. Станом на вересень 2018 року зацікавленість у концесії майна ДП «СК «Ольвія» і ДП «ХМТП» виявили понад 25 українських і закордонних компаній, в числі яких — «Дніпро Карго Лімітед», «Метінвест», «Портінвест», «Укррічфлот», Bunge (Сполучені Штати Америки), COFCO (Китай), Mitsubishi Corparation (Японія), POSCO Daewoo (Корея) та інші.

Пілотні проекти концесії затверджені Мінінфраструктури 23 червня 2016 року. ТЕО пілотних проектів розроблені консорціумом міжнародних консультантів, сформованим ЄБРР і IFC. При підготовці ТЕО проведено системний аналіз ринку, виконано фінансову, технічну, екологічну та юридичну експертизу. Крім того, проведені зустрічі з потенційними вітчизняними та закордонними приватними партнерами з метою врахування їх пропозицій щодо реалізації проектів.

ТЕО пройшли обговорення за участю представників трудових колективів держстивідорів, місцевої влади і були затверджені Мінінфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі з урахуванням гарантій подальшого працевлаштування працівників держпідприємств.

Найголовніші новини на нашомуТелеграм-каналі, підписуйтеся також на наш ютуб-канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.

Коментарі


Коментувати