Вверх

Капітани МАУ змовилися з екологами-корупціонерами?

Ігор Гошовський, Шеф-редактор ports.com.ua
16 травня 2019

Затримання судна капітаном від Морської адміністрації на підставі незаконної вимоги екологічної інспекції яскраво свідчить про те, з якою метою створювалася ця нова адміністрація

Незважаючи на рішення уряду про скасування контролю суднового ізольованого баласту, територіальні органи Держекоінспекції саботують виконання постанови. Вже є факти, коли «екологи» намагалися потрапити на борт судна і відібрати проби суднових вод.

Але учасники портового ринку особливо стурбовані нещодавнім випадком із затриманням судна Praetorius у Миколаївському морпорту, де екологи-корупціонери змовилися з капітаном порту призначеним Морською адміністрацією.

Навіщо Морська адміністрація з такими палаючими очима боролася і бореться за право призначати капітанів, було зрозуміло з самого початку. І ось підтвердження.

Начальник Державної екологічної інспекції Ставнійчук в листі капітану Миколаївського порту Гуртовому пише стандартне обґрунтування, що 20 травня Держекоінспекція Кримсько-Чорноморського округу помітила в районі судна Praetorius забруднення морських вод невідомого походження. Далі капітан від МАУ забороняє вихід цього судна з порту. Водночас інший капітан не побачив законних підстав для цієї заборони.

Виходить, що якби агент подав заявку на оформлення виходу судна з порту не капітану Морської адміністрації, який був призначений всупереч вимогам КТМУ, а законному капітану, то проблем, вочевидь, не виникло б.

У підсумку ми маємо ситуацію, за якої капітан порту від МАУ приймає рішення, спираючись на незаконні дії екологічної інспекції та ігнорує постанову уряду. Схоже, що єдина дійсно працююча в країні вертикаль - це вертикаль надходження грошей, віджатих у бізнесу за допомогою корупційних схем.

Мнение автора колонки может не совпадать с мнением редакции сайта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.
Все мнения автора

Коментарі


Коментувати