Вверх

Круки просувають на місце Лавренюка Ющенка?

Ігор Гошовський, Шеф-редактор ports.com.ua
06 листопада 2019

Наші джерела стверджують, що у креатури Круків Олега Ющенка є високі шанси обійняти посаду першого заступника міністра інфраструктури. Що ж про нього відомо?

Портове співтовариство (в особі Морської палати України, АМАУ і низки великих приватних портових компаній) домоглося відставки першого заступника міністра інфраструктури Юрія Лавренюка, якого пов'язували з корупційними схемами і поборами в портах.

Утім, на місце, що звільнилося, тепер претендують нові «фахівці» широкого профілю. Одного з них — Олега Ющенка — просуває сімейство Круків. Зв'язок більш ніж очевидний — Ющенко, який не має жодного стосунку до транспортної проблематики, багато років працює у заснованій ними одеській медичній та страховій компанії. Тепер фахівець зі страхування повинен буде зайнятися страхуванням бізнесу Круків у коридорах київської влади.

Нагадаю, що ще влітку, коли майбутнє Лавренюка в кріслі першого заступника МІУ зберігало шанси на життя, керівник «Укрпорту» Юрій Крук публічно підтримав цього чиновника, чим остаточно поховав свою репутацію серед незалежних від державної вертикалі портовиків. Після того, як ця ставка не зіграла, мабуть, і виникло рішення відправити у київське довгострокове відрядження свого перевіреного менеджера.

На фото: Круки підтримують Лавренюка після того, як портове співтовариство зажадало його відставки.

Наші джерела стверджують, що шанси у Олега Ющенка високі. Що ж про нього відомо?

Уже сім років він займається медичним і страховим бізнесом INTO-SANA в Одесі. Ця компанія була заснована Круками, але в 2012 році велика частина акцій була передана американському інвестиційному фонду з дуже дивною назвою Russia Partners. При цьому частину акцій Круки офіційно зберегли за собою. Утім, в Одесі багато хто вважає, що американський інвестор насправді — це фікція. Адже Russia Partners управляється інвестиційним фондом Siguler Guff & Company, а той у свою чергу управляється кількома прямими інвестиційними фондами, а також фондами в фондах. Інакше кажучи: кінці у воду.

Логічно якби Олег Ющенко претендував на місце в Міністерстві охорони здоров'я. У такому випадку хоча б сфера особистих професійних інтересів відповідала. А так, менеджер буде просто провідником інших інтересантів. Чи відповідає це національним інтересам?

Декларація Олега Ющенка

На фото: Олег Ющенко

Мнение автора колонки может не совпадать с мнением редакции сайта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.
Все мнения автора

Коментарі


Коментувати