Вверх

Морська адміністрація відмовляється від громадської експертизи

В'ячеслав Кисловський, віце-президент Морської палати України
13 березня 2019

Нещодавнє призначення Морською адміністрацією «двійників» капітанів морських портів викликало широкий резонанс в морському співтоваристві. Призначали їх із порушенням Кодексу торговельного мореплавства України та Закону України «Про морські порти України».

У зв'язку з цим Морська палата України 19 лютого 2019 року звернулася до Морської адміністрації, Міністерства інфраструктури і Національного агентства України з питань державної служби з вимогою провести громадську експертизу. Її необхідно провести щодо проведення конкурсів на зайняття вакантних посад державної служби категорії «Б», в назвах яких міститися слова «капітан морського порту», і призначення на ці посади. Ці запити на проведення експертизи були підготовлені і направлені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 року №976.

Морська адміністрація, діяльність якої щодо законності проведення конкурсів і повинна оцінити громадська експертиза, 4 березня 2019 року направила Морський палаті України відповідь. Вона стверджує, що предмет і мета проведення цієї громадської експертизи виходять за рамки компетенції інституту громадянського суспільства. Свою позицію чиновники пояснюють тим, що перевірку виконання держорганами вимог Закону «Про державну службу», який і визначає процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантних посад, здійснює Національне агентство України з питань державної служби.

Водночас саме Національне агентство України з питань державної служби вже дало Морський Палаті України згоду на проведення такої експертизи. Воно видало відповідний наказ і визначило відповідальну особу для взаємодії з Морською палатою України.

Тому реакція Морської адміністрації і ставлення до цивільних інститутів вчергове дивує і навіть шокує морську громадськість. І знову викликає подив: Морська адміністрація працює в інтересах галузі чи живе якимось свої, особливим, незрозумілим для галузі життям?

Ми однозначно проведемо громадську експертизу і проінформуємо громадськість про результати.

Мнение автора колонки может не совпадать с мнением редакции сайта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.
Все мнения автора

Коментарі


Коментувати