Вверх

Кілька слів про «рівновіддалених» менеджерів

Іван Ніякий, віце-президент Морської палати України
09 січня 2020

На запитання про причини перезапуску конкурсу на посаду голови Морської адміністрації в своєму коментарі до мого минулого допису міністр інфраструктури заявив: «Мені потрібні рівновіддалені менеджери. Пардон, але це не буде співробітник СКІ (судячи з усього мається на увазі СКМ — прим. Автора), ТІС, або Трансшип, про яку тоді незалежність можна говорити?»

Хочу зупинитися на цьому висловлюванні докладніше, тому що воно, схоже, показує, як можуть розвиватися події в нашій галузі найближчим часом.

Якщо слідувати логіці «рівновіддаленості», то керувати Морською адміністрацією повинна людина, яка не має стосунку до морських компаній (і до морських портів теж). Тоді є два варіанти: людина буде з іншої галузі, або з числа діючих чиновників морської галузі.

Що стосується першого — ми це проходили і проходимо зараз. Засилля правоохоронців в усіх органах державної влади та державних підприємствах стало практично нормою.

Друга категорія — це або теоретики, які бачили море лише з пляжу, або затяті корупціонери (за невеликим винятком).

Всі висококласні морські фахівці працюють у бізнесі, і цьому є зрозумілі пояснення: можливість професійно розвиватися, будувати кар'єру, займатися цікавою справою і отримувати гідну заробітну плату. Всього цього держслужба у незалежній Україні ніколи не надавала. Тому завдання номер один для нової влади — всіма силами залучати професіоналів із приватного сектору для швидкого проведення таких необхідних реформ.

Хіба не очевидно, що випалити все ущерть і збудувати новий ефективний і прозорий орган ніколи не зможе фахівець, який нічого не розуміє в роботі цього органу (це який «рівновіддалений»)?

А, можливо, все-таки «рівновіддаленого» міністра галузі досить, і нижче вже потрібні фахівці?

Питання, звичайно, не до міністра. Хотілося б задати їх Володимиру Зеленському та його команді. Тому що люди вперше за багато років повірили... і галузь сподівалася (і все ще сподівається) на реформи.

Ну і наостанок наведу порівняльну таблицю. У лівому стовпчику — вимоги до кандидатів у першому конкурсі, в правому — у повторному. Так-так, не навпаки. Саме так «рівновіддалили» Морську адміністрацію від фахівців.

першоджерела:

Конкурс № 1: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-ogoloshennya-konkursu-na-zajnyattya-posadi-m984golovi-derzhavnoyi-sluzhbi-morskogo-ta-richkovogo-transportu

Конкурс № 2: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-ogoloshennya-povtornogo-konkursu-na-zajnyattya-posadi-golovi-derzhavnoyi-sluzhbi-morskogo-ta-richkovogo-transportu-1403-271219

Мнение автора колонки может не совпадать с мнением редакции сайта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.
Все мнения автора

Коментарі


Коментувати