Вверх

Чому фінплан АМПУ хочуть прийняти за зачиненими дверима?

Андрій Ставніцер, Генеральний директор ТІС
25 липня 2019

Подейкують, сьогодні в КМУ розглядатимуть фінансовий план ДП «Адміністрація морських портів України» на 2019 рік. Наприкінці липня. На 2019 рік.

Подейкують, це станеться за зачиненими дверима, без ключових генераторів портових зборів – читай тих, хто цей фінплан наповнює. Без журналістів і взагалі будь-яких чужих очей.

Подейкують, до фінплану закладено зниження податкових виплат у бюджет України. При тому, що у Адміністрації є проблема з вимогою Кабміну віддавати 90% прибутку до держбюджету у вигляді дивідендів. І це справді проблема, тому що за такого сценарію у АМПУ не буде ресурсів займатися своїми прямими обов'язками.

Ще подейкують – я сам не бачив, але чув – що до фінплану закладена закупівля дорогого і дуже специфічного власного днопоглиблювального флоту. За 600 млн гривень, в кредит. Який нема кому обслуговувати. Яким нема кому керувати. Який у світі реального бізнесу можуть собі дозволити тільки найбільші і вузькоспеціалізовані днопоглиблювальні компанії світу. Їх всього три. На всій планеті. Тому, що окупаються такі закупівлі тільки на проектах «Босфор 2» і «Пальма в ОАЕ». Можливо, наша АМПУ має плани вигравати там тендери? Я не знаю, інформація засекречена.

А ще я чув, що днями обрали новий парламент. Що зазвичай означає 100% зміну уряду. Тобто, фінплан відомства, яке, в тому числі, відповідає за ключові для мого бізнесу питання, сьогодні за зачиненими дверима затверджуватиме уряд, який уже ні за що не відповідає. Це лякає.

Володимир Кістіон, чому ви приховуєте від нас такі важливі процеси галузі? Ми могли б конструктивно допомогти, тому що бачимо, що відбувається з іншого боку. Райвіс Вецкаганс, TIS щороку генерує по $50 млн прибутку підприємству, яким ви керуєте. Хіба ми не маємо права брати участь хоча б в обговоренні своєї долі на цілий рік (який насправді чомусь 5 місяців, ну то таке)?

Чому ми повинні ловити чутки і плітки, і з нетерпінням чекати хоч якихось публікацій? Які ставлять нас перед фактом. А потім на всі наші запитання ви відповідаєте: «Цього немає у фінплані, обговоримо наступного року». А потім говорите на зустрічах з Президентом, що інвестицій немає, тому що активи зносилися, і погані конкуренти-приватники заважають працювати.

Адже ми реально могли б вам допомогти. Підтримати. Захистити від дивних рішень – тих же 90% відрахувань. Подякувати за правильні рішення. Ми ж ніби як на одному боці і робимо одну справу. Це якщо за прес-релізами.

А за фактом, нам доводиться витрачати купу сил і ресурсів на захист себе від ваших факапів. Ми витрачаємо гроші і час. Ми червоніємо перед партнерами. Ми, якщо зовсім прямо, задовбалися на кожному розі розповідати публічно, що з вами не так.

Будь ласка, припиніть нас топити в морі слів і офіційно зачинених дверей. Ми граємо за правилами. Перестаньте нарешті вважати нас настирливими мухами, які псують ваш розмірений бюрократичний порядок справ. Інакше за що ви отримуєте свої зарплати, які, як я чув, у фінплані знову підросли і перевалили за півтора мільярди?

Мнение автора колонки может не совпадать с мнением редакции сайта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.
Все мнения автора

Коментарі


Коментувати