Вверх

Прихід DP World — це наш внесок в економіку, наш патріотизм і віра в нову Україну

Андрій Ставніцер, Генеральний директор ТІС
13 лютого 2020

Сьогодні DP World заходить в Україну! Один із лідерів світової портової індустрії оголосив про придбання контролю в TIS Container Terminal Ukraine. Таким чином, Україна стане 51-ою країною, де оперує DP World.

Я добре пам'ятаю, як народилася ідея будівництва Контейнерного терміналу. У 2003 році я повернувся зі стажування в порту Новий Орлеан. TIS тоді проектував вугільний і рудний термінали. Ми поговорили, подивилися на світові тренди контейнеризації, яка тоді росла колосальними темпами. Батько повірив у мою ідею, і ми стали проектувати ТІС-КТ.

Набрали команду, почали будівництво. Це сильно відрізнялося від навалочних вантажів. Пам'ятаю, як довго ми сперечалися, який повинен бути пиріг покриття КТ і яку технологію вибрати. Термінал був добудований у серпні 2008 року, акурат до світової кризи. Старт вийшов складний, це якщо коротко. Але, судячи з результату, ми непогано впоралися.

DP World входить до ТОП-3 портових операторів світу. У 2019 році компанія обробила 71 млн TEU (20 футових контейнерів). Це в 71 раз більше, ніж всі українські порти сукупно. Компанія оперує 78 морськими терміналами і найбільшим індустріальним парком світу Jebel Ali Free Zone (JAFZA).

І відсьогодні Контейнерний термінал ТІС — частина глобальної сім'ї DP World, яка гарантує високий рівень сервісу! Яка ж це неймовірна гордість — дивитися, як підприємство, на якому ти виріс, міцнішає, розвивається і посилюється такими партнерами.

Операцію організувала і провела команда SD Capital. Для нас із Філіпом Грушко це вже третя СП зі світовими стратегами за останні 2 роки, і ми пишаємося цим. Ми щиро вважаємо — чим більше мультінаціоналів, їх стандартів якості, тим менше «шахтар-махера», корупції і «договорняків». Це — наш внесок в економіку, наш патріотизм і віра в нову Україну.

Ця угода, безумовно, ніколи не стала б можливою без титанічної праці команди Контейнерного терміналу на чолі з Єгором Гребенніковим за останні чотири роки. Ми інвестували в капітальне будівництво та обладнання. Першими в країні переставили контейнери з автомобілів на потяги, і вже забезпечуємо 15 регулярних контейнерних поїздів щотижня. До нас ходить перший в Україні фідерний сервіс із Поті. Зусилля дають плоди. За сукупністю факторів, DP World вибрав саме нас, а для нас це не лише велика честь, але й відповідальність.

Упевнений, це початок великого і дуже плідного співробітництва. Дух перехоплює від можливостей, які відкриваються у нас в цій співпраці.

Дякую партнерам із DP World за довіру. Браво команді TIS за високу планку, яку ви взяли. Респект юристам із CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang — Ukraine і Тетяні Довгань за копітку юридичну працю. Офіс Президента України, в якому віконці ми можемо забрати кілька належних нам нянь?

Працюємо, словом!

Мнение автора колонки может не совпадать с мнением редакции сайта
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакції.
Все мнения автора

Коментарі


Коментувати